Usługi ALSO Polska: od projektu do sieci bezprzewodowej

Oferta działu HPE Networking w ALSO Polska to nie tylko sprzęt czy wsparcie sprzedażowe, lecz także profesjonalne usługi projektowania sieci bezprzewodowych. Plany realizowane są przy wykorzystaniu specjalistycznych narzędzi Ekahau, a tworzone sieci bazują na zaawansowanych rozwiązaniach HPE Aruba. Dzięki temu partnerzy ALSO Polska zyskują pewność, że będą one wydajne, bezpieczne i niezawodne.

Oferta ALSO Polska w obszarze projektowania sieci bezprzewodowych skierowana jest przede wszystkim do resellerów i integratorów zainteresowanych kompleksowym wsparciem klientów planujących budowę lub wymianę sieci WiFi. – Usługę realizujemy w oparciu o rozwiązania Ekahau, wiodącego dostawcy oprogramowania do projektowania i rozwiązywania problemów z sieciami bezprzewodowymi. Narzędzie daje nam wachlarz nieograniczonych możliwości w zakresie profesjonalnego wykonania planowania radiowego oraz pomiarów – tłumaczy Mateusz Turski, Business Development Manager HPE Networking & Aruba solutions, w ALSO Polska.

Rozwiązanie Ekahau idealnie wpisuje się w początkową fazę projektu, której celem jest zaplanowanie w rozsądny sposób, jak wyglądać ma docelowa sieć. Projekt każdorazowo realizuje wyszkolony inżynier sieciowy ALSO Polska, dzięki czemu zarówno reseller, jak i jego klient mają gwarancję wykonania go zgodnie z najlepszymi praktykami w tym zakresie. – Po otrzymaniu od klienta planu budynku, możemy precyzyjnie rozmieścić punkty dostępowe w określonej przestrzeni, uwzględniając wszelkiego rodzaju przeszkody czy ograniczenia. W efekcie jesteśmy w stanie wygenerować szczegółowy raport zawierający takie parametry jak: propagacja fal radiowych, szacowana wydajność czy wizualizacja zasięgu sieci – dodaje Filip Pogoda, Systems Engineer HPE Networking & Aruba solutions, w ALSO Polska.

Aruba374_375_377accessPoint_SIDE

Punkty dostępowe Aruba

Kolejnym krokiem jest dobór odpowiedniej infrastruktury sieciowej zarówno pod względem funkcjonalnym jak i wymogów bezpieczeństwa. W tym kontekście ALSO Polska nie uznaje kompromisów i poleca wiodącego, globalnego producenta zaawansowanych rozwiązań sieciowych – HPE Aruba. Vendor ten w swoim portfolio posiada wysokowydajne, i doceniane przez klientów na całym świecie, urządzenia klasy Enterprise. Co istotne, sprzęt HPE oprócz szeregu istotnych, charakterystycznych dla tej marki funkcjonalności, wyróżnia tzw. „multivendorowość”. Poszczególne urządzenia HPE doskonale współpracują bowiem zarówno z rozwiązaniami HPE, jak też sprzętem innych producentów. To o tyle ważne, że w dzisiejszych czasach, u klientów końcowych funkcjonuje wiele różnych systemów i aplikacji, dlatego symbioza oraz prosta i intuicyjna integracja istniejącego środowiska IT są niezwykle ważne.

W świecie bardzo wymagających systemów IT, każdy etap projektu musi być dobrze przemyślany. Budowa środowiska informatycznego często zaczyna się od sieci. Firmy nie mogą sobie pozwolić na „przestoje”, bo każda sekunda, minuta czy godzina przeliczana jest na tysiące, setki czy miliony dolarów strat – przekonuje Mateusz Turski – Jesteśmy doświadczonym zespołem specjalistów w zakresie rozwiązań sieciowych HPE Aruba. Przez ostatnie lata zrealizowaliśmy wiele projektów sieciowych bezpośrednio współpracując z klientami z sektora commercial & public. Dzisiaj naszą wiedzę oraz doświadczenie chcemy przekazać resellerom, aby wspólnie z ALSO Polska podejmowali coraz bardziej skomplikowane wyzwania – dodaje specjalista.

Działalność w obszarze profesjonalnego projektowania sieci bezprzewodowych oraz pełne wsparcie oferowane partnerom w procesie budowy zaawansowanych środowisk IT stanowi wyraźny sygnał, że ALSO Polska staje się coraz bardziej istotnym graczem na rodzimym rynku dystrybucji z  wartością dodaną. To ważne, ponieważ zyskuje na tym zarówno sama firma, jak przede wszystkim jej obecni i przyszli klienci. W końcu przyszłość IT to w dużej mierze usługi, a te świadczone przez spółki z grupy ALSO zawsze stoją na najwyższym poziomie!

Udostępnij ten artykuł na:
Chcesz dowiedzieć się więcej?
Aby pobrać zawartość wpisz swoje imię i email
Twoje dane są bezpiecznie. My też nie lubimy spamu.
Chcesz dowiedzieć się więcej?
Aby pobrać zawartość wpisz swoje imię i email
Twoje dane są bezpiecznie. My też nie lubimy spamu.