Wzorcowe stanowisko pracy: Zabezpieczenie do laptopa

Wczoraj obchodziliśmy Dzień Sprzątania Biurka i z tej okazji rozpoczęliśmy tydzień poświęcony odpowiedniemu przygotowaniu stanowiska pracy. W kolejnych dniach zaprezentujemy urządzenia i akcesoria niezbędne w każdym biurze, które zwiększają komfort pracowników, a jednocześnie pomagają zwiększyć bezpieczeństwo danych. Na początek przedstawiamy zalety posiadania zabezpieczeń do laptopów.

Scenariusz wydaje się nieprawdopodobny, ale jak pokazuje historia, pozostawiony w miejscu pracy służbowy notebook może zostać skradziony. Konsekwencje są wówczas dotkliwe i dalece wykraczają poza sam koszt utraconego sprzętu. Przestępcy zyskują często w ten sposób dostęp do wrażliwych danych, które mogą wykorzystać, narażając organizacje na wielomilionowe straty. Świadome zagrożeń przedsiębiorstwa inwestują więc w środki bezpieczeństwa, a jednym z podstawowych i niezbędnych elementów zwiększania ochrony zasobów są wspomniane zabezpieczenia do laptopów.

Kensington oferuje szereg akcesoriów, które pozwalają skutecznie zabezpieczyć posiadane notebooki. Blokady ClickSafe są proste w obsłudze i wytrzymałe, więc użytkownik może je zainstalować błyskawicznie, wykorzystując dostępne w większości komputerów przenośnych gniazda bezpieczeństwa. Równie szybkie w montażu są zamki MicroSaver, w których zastosowano mechanizm blokujący T-Bar i kable ze stali węglowej.

Klienci ABC Data mogą wybierać z szerokiego portfolio blokad. Dostępne są:

blokady ClickSafe z kluczem, w których zastosowano wytrzymałą linkę stalową o grubości 5mm i długości 1,5 metra oraz odporną na włamanie blokadę dyskową wykonaną z materiałów najwyższej jakości. Użytkownik otrzymuje w zestawie zamek dyskowy i dwa płaskie kluczyki o niepowtarzalnym unikalnym kodzie. Do wyboru są wersje z jednym lub dwoma mocowaniami, a także okrągłym kluczem lub na kod. W tej ostatniej użytkownik ma do dyspozycji dziesięć tysięcy kombinacji, a linkę wykonano z niemożliwej do przecięcia stali węglowej.

blokady MicroSaver, w których producent wykorzystał szereg technologii zwiększających bezpieczeństwo sprzętu. Wśród nich m.in.: Anti-Shear, uniemożliwiająca siłowe zerwanie zabezpieczenia, Hidden Pin, która nie pozwala na nieautoryzowane otwarcia zamka i Tamper Evident, a więc mechanizm uwidaczniający próby włamania oraz blokujący nieprawidłowe klucze.

Zabezpieczony za pomocą takiej blokady notebook to gwarancja bezpieczeństwa i spokoju, zarówno dla strzegącej wrażliwych danych organizacji, jak i przechowującego na dysku efekty swojej pracy, wszystkie kontakty i projekty pracownika. To pierwszy z kilku elementów, które warto mieć na wyposażeniu stanowiska pracy. Już jutro zaprezentujemy kolejny.

Zachęcamy do kontaktu z Opiekunem handlowym i odwiedzania serwisu Interlink, by dowiedzieć się o aktualnych promocjach na zabezpieczenia do laptopów.oferta_01

Oferta specjalna dla Klientów ABC Data! Dla pierwszych trzech osób, które skontaktują się ze swoim Opiekunem handlowym i podadzą hasło „Wzorcowe stanowisko pracy” przygotowaliśmy atrakcyjne promocje na zabezpieczenia firmy Kensington! 

Udostępnij ten artykuł na:
Chcesz dowiedzieć się więcej?
Aby pobrać zawartość wpisz swoje imię i email
Twoje dane są bezpiecznie. My też nie lubimy spamu.
Chcesz dowiedzieć się więcej?
Aby pobrać zawartość wpisz swoje imię i email
Twoje dane są bezpiecznie. My też nie lubimy spamu.