Wydajne dyski do serwerów w przystępnych cenach – Western Digital Ultrastar DC

Wraz z coraz większą popularyzacją rozwiązań chmurowych i liczbą przetwarzanych każdego dnia danych, rosną wymagania stawiane serwerom. Istotne staje się dobranie odpowiednich dysków twardych do posiadanych centrów danych, które poradzą sobie z wyzwaniem. Warte uwagi w tym kontekście są dyski z rodziny Ultrasar DC HC300 i HC500 firmy Western Digital.

Serie Ultrastar zostały zaprojektowane z myślą o firmach, które celują w wydajne rozwiązania, a jednocześnie nie chcą nadwyrężać budżetu. W szerokiej ofercie ABC Data dostępne są takie modele, jak:

– DC HC310 o pojemności 6TB

– DC HC510 o pojemności 10TB

– DC HC520 o pojemności 12TB

– DC HC530 o pojemności 14TB

Dyski z serii Ultrastar DC HC 300 stanowią idealny wybór do zastosowań w pamięci masowej i serwerach, a także do rozproszonego i skalowalnego przetwarzania, w tym architektury blockchain i przechowywania plików. Pracują z szybkością obrotową 7200/min, umożliwiając transfer danych z prędkością 255 MB/s. Zaprojektowano je do obsługi obciążeń nawet do 550TB rocznie.  W ofercie dostępne są dyski z interfejsem SATA III, objęte pięcioletnią gwarancją producenta, w których współczynnik AFR wynosi zaledwie 0,44%, a MTBF aż dwa miliony godzin.

Kliknij i sprawdź model DC HC310 w ofercie ABC Data!

Western Digital Ultrastar

BIG Data w zasięgu ręki

Organizacje szukające dysków do serwerów o większej pojemności powinny się zainteresować modelami z serii Ultrastar DC HC500. To urządzenia dopasowane do hiperskalowych centrów danych i potrzeb firm, które aktywnie korzystają z rozwiązań chmurowych, a także chcą inwestować w rozwój analityki i Big Data.

Stworzone w oparciu o technologię HelioSeal, jedyną w branży platformę helową piątej generacji, charakteryzują się większą pojemnością, niezawodnością i ekstremalną wydajnością energetyczną. W efekcie uzyskany został niższy całkowity koszt posiadania (TCO) dla klientów w chmurze i przedsiębiorstwach.

Klienci ABC Data mogą już nabyć 3,5-calowe dyski:

– HC 510 o pojemności 10TB

– HC 520 o pojemności 12TB

– HC 530 o pojemności 14TB

Oba bazują na interfejsie SATA III i pracują z szybkością obrotową 7200/min, umożliwiając transfer danych z prędkością 255 MB/s. W przypadku tych modeli współczynnik AFR wynosi zaledwie 0,35%, a MTBF aż dwa i pół miliona godzin. Producent zastosował również technologię zapisu cyfrowego (CMR), a dzięki wspomnianej wyżej technologii HelioSeal uzyskał nieporównywalną do innych modeli wydajność energetyczną Wat/TB. Dyski objęte są pięcioletnią gwarancją producenta i stanowią doskonały wybór do środowisk chmury publicznej i prywatnej, gdzie gęstości pamięci masowej są kluczowe dla stworzenia najbardziej opłacalnej infrastruktury.

Zachęcamy do sprawdzenia aktualnej oferty na dyski do serwerów Western Digital w systemie Interlink.

Kliknij i sprawdź modele Western Digital z serii Ultrastar!

Udostępnij ten artykuł na:
Chcesz dowiedzieć się więcej?
Aby pobrać zawartość wpisz swoje imię i email
Twoje dane są bezpiecznie. My też nie lubimy spamu.
Chcesz dowiedzieć się więcej?
Aby pobrać zawartość wpisz swoje imię i email
Twoje dane są bezpiecznie. My też nie lubimy spamu.