Umyj zęby w 10 sekund

10 błędów najczęściej popełnianych przy myciu zębów. 5 zasad prawidłowego szczotkowania. Jak prawidłowo myć zęby? Szybki rzut oka na najpopularniejsze podpowiedzi wyszukiwarki po wpisaniu hasła „mycie zębów”, jasno wskazuje, że dbanie o higienę jamy ustnej jest niezmiennie problematyczne dla milionów Polaków. Rozwiązaniem wszystkich kłopotów może być zaprezentowany podczas targów CES 2019 Y-Brush.

Wystarczy 10 sekund, by mieć zdrowe zęby

Badania przeprowadzane w ostatnich latach przez Ministerstwo Zdrowia ujawniają drastyczną prawdę – zdecydowana większość Polaków nie potrafi zadbać o swoje uzębienie i zmaga się z próchnicą. Wiele osób myje zęby za krótko i niedokładnie, a do tego jak ognia unika wizyt kontrolnych u stomatologów. Problem dotyczy każdej grupy wiekowej, bo z kłopotami zdrowotnymi w tym zakresie zmagają się już kilkulatki i niemal wszystkie osoby po 65. roku życia.

Tymczasem wystarczy dziesięć sekund, by mieć zdrowe zęby. Podczas tegorocznych targów CES w Las Vegas zaprezentowano nowatorski projekt Y-Brush, który ma być swoistą rewolucją na rynku szczoteczek do zębów. Pochodząca z Francji firma FasTeesH proponuje, by zastąpić tradycyjnie używane przez nas od lat produkty dużo bardziej efektywnym rozwiązaniem.

Rewolucyjna „szczoteczka do zębów”

Zamiast szczotkowania kolejnych części szczęki i przesuwania główki szczoteczki od zęba do zęba, Y-Brush pozwala błyskawicznie i skutecznie wyczyścić połowę jamy ustnej. Urządzenie przypomina nakładki ochronne na zęby, które wykorzystują hokeiści lub bokserzy. Część wkładana do ust jest wykonana z materiału przypominającego silikon i została wyposażona w delikatne nylonowe włoski. Po drugiej stronie znajduje się niewielki mechanizm akumulatorowy, który wprawia wkładkę w drgania, niczym szczoteczka soniczna. Po nałożeniu pasty, włożeniu nakładki do ust i lekkim zagryzieniu, urządzenie w pięć sekund dokładnie wyczyści górną lub dolną część szczęki. Na zadbanie o całą jamę ustną potrzebne jest więc raptem dziesięć sekund.

Na skuteczność działania projektowanej skrupulatnie przez trzy lata Y-Brush wpływa fakt, że szczotkuje zęby polecaną przez dentystów metodą Bass. Stosowanie jej pozwala usuwać bakterie i oczyszczać kieszonki dziąsłowe, jednocześnie nie odsłaniając szyjek zębowych.

Umyj zęby w 10 sekund

Mycie zębów szybko i wygodnie

Producent Y-Brush zadbał, żeby urządzenie było łatwe w użyciu. Wkładki łatwo utrzymać w czystości, a dzięki końcówkom w różnych rozmiarach można dopasować je do szczęki dorosłego lub dziecka. Prezentacje przeprowadzone podczas targów CES 2019 potwierdzały, że wystarczy dziesięć sekund, by cieszyć się pięknym uśmiechem.

Pora na rewolucję w myciu zębów?

Znaleziska archeologiczne sugerują, że ludzie mieli sposoby na dbanie o zęby już tysiące lat przed naszą erą. Szczoteczka w formie, jaką obecnie znamy, zaczęła pojawiać się w połowie pierwszego tysiąclecia naszej ery w Chinach. Za pierwszą masowo produkowaną szczoteczkę do zębów uznaje się z kolei projekt Williama Addisa z 1780 roku. Korzystamy więc obecnie z wynalazków liczących sobie setki lat. Patrząc na Y-Brush, można odnieść wrażenie, że chyba najwyższa pora na rewolucję.

Chcesz poznać inne ciekawe gadżety zaprezentowane w tym roku w Las Vegas? Dowiedzieć się więcej o samochodzie, który chodzi i walizce dla gracza? Zajrzyj do naszego podsumowania CES 2019.

Udostępnij ten artykuł na:
Chcesz dowiedzieć się więcej?
Aby pobrać zawartość wpisz swoje imię i email
Twoje dane są bezpiecznie. My też nie lubimy spamu.
Chcesz dowiedzieć się więcej?
Aby pobrać zawartość wpisz swoje imię i email
Twoje dane są bezpiecznie. My też nie lubimy spamu.