Stacja robocza ASUS ESC8000 w ofercie ABC Data

Nasi Klienci mogą już zaopatrzyć się w stację roboczą ASUS ESC8000 G4, która dzięki olbrzymiej mocy przetwarzania grafiki pozwala na szybsze i efektywniejsze wykonywanie zadań niż kiedykolwiek wcześniej.

Dostępna w portfolio ABC Data stacja robocza ASUS ESC8000 G4 wykorzystuje wydajną architekturę GPU i wyróżnia się zoptymalizowanym układem rozmieszczenia komponentów. Pozwala tym samym na zainstalowanie wielu różnych kart graficznych, wyposażonych w aktywne lub pasywne moduły chłodzenia, w tym także kart zajmujących dwa gniazda. Opisywane urządzenie zaprojektowano z myślą o zastosowaniach biznesowych, w których firmy szukają łatwo skalowanych rozwiązań, by skutecznie radzić sobie ze stale rosnącymi obciążeniami.

ESC8000 G4 obsługuje dwa skalowalne procesory z rodziny Intel® Xeon®, oferując maksymalnie 56 rdzeni i 112 wątków. Serwer został wyposażony w 24 gniazda na moduły pamięci, w których można łącznie zainstalować maksymalnie 3 TB pamięci DDR4 2666. Stacja robocza ESC8000 G4 obsługuje opcjonalne podwójne konfiguracje Intel Omni-Path (OPA 100 GbE) do zarządzania klastrami. To wszystko wpływa na wysoką moc obliczeniową i niezrównaną wydajność.

Wraz z opisywaną stacją roboczą użytkownik otrzymuje elastyczne opcje konfiguracji topologii systemu. Wśród nich możliwość wyboru pojedynczego lub podwójnego obwodu Root Complex, co jest szczególnym atutem w kontekście rozwiązań do zastosowań typu deep learning. Nowatorska technologia Adaptive Topology umożliwia użytkownikom szybką i bezproblemową zmianę stosowanej topologii za pomocą webowego interfejsu graficznego modułu zarządzania serwerem ASUS ASMB9-iKVM. Nie wymaga to zmian w ustawieniach sprzętowych lub układania kabli.

ASUS ESC8000 G4 Main

Producent wyposażył stację w kilka różnych interfejsów, by zapewnić użytkownikom elastyczną konfigurację dysków. Do ich dyspozycji oddane są m.in. dwa gniazda PCIe lub SATA M.2 oraz podwójny OCuLink typu punkt do punktu z technologią Intel VROC dla dwóch dysków 2.5’ NVMe, które są instalowane na zasadzie hot swap. Opisywana stacja może pomieścić maksymalnie osiem dysków twardych 2,5’ SATA 6GB/s lub SAS 2,5’ 12GB/s z opcjonalną kartą HBA. Producent przygotował również dwa gniazda PCIe Gen3 x16, przeznaczone na dwie karty sieciowe rozmiaru low-profile o połowie długości.

By podołać wyzwaniu odpowiedniego chłodzenia serwera, który jest poddawany często dużym obciążeniom, stację wyposażono w redundantne wentylatory typu hot-swap oraz dedykowane tunele powietrzne do chłodzenia CPU, GPU oraz modułów DIMM. O utrzymanie odpowiednich poziomów temperatury dba w sumie dziesięć wentylatorów dla kart graficznych, pięć podstawowych i pięć rezerwowych, a także dwa układy chłodzenia procesora. Jednocześnie ESC8000 G4 umożliwia monitorowanie temperatury wewnętrznej i zewnętrznej, a także dynamiczne dostosowywanie parametrów pracy wentylatorów, korzystając z opracowanej przez ASUS technologii radaru termicznego. Niezbędnych informacji dostarczają czujniki strefowe umieszczone na procesorach, modułach pamięci i kartach graficznych.

Stacja robocza ESC8000 G4 to rozwiązanie łatwe w konserwacji i obsłudze, które za sprawą zintegrowanego modułu iKVM oraz oprogramowania ASUS Control Center może być łatwo zarządzane zarówno w trybie ruchu sieciowego (in-band), jak i w pracy poza ruchem sieciowym (out-of-band). To skalowalna konstrukcja zaprojektowana z myślą o firmach, które cenią najwyższe standardy wykonania i chcą szybko reagować na rosnące obciążenia, związane z rozwojem prowadzonej działalności.

Zachęcamy do odwiedzenia serwisu Interlink i zapoznania się z ofertą na stacje robocze ASUS ESC8000 G4 – kliknij i sprawdź!

Intel, logo Intel, Xeon i Xeon Inside są znakami towarowymi firmy Intel Corporation lub jej podmiotów zależnych w Stanach Zjednoczonych i/lub w innych krajach.

Udostępnij ten artykuł na:
Chcesz dowiedzieć się więcej?
Aby pobrać zawartość wpisz swoje imię i email
Twoje dane są bezpiecznie. My też nie lubimy spamu.
Chcesz dowiedzieć się więcej?
Aby pobrać zawartość wpisz swoje imię i email
Twoje dane są bezpiecznie. My też nie lubimy spamu.