Bezpieczna firma z Kingstonem: O zgubionych pamięciach

Utrata lub kradzież pamięci USB może mieć poważne konsekwencje dla organizacji, która naraża się w takim przypadku na uszczerbek na reputacji, utratę klientów lub kary pieniężne. To ryzyko można jednak łatwo wyeliminować, używając szyfrowanych pamięci USB.

W części firm nadal panuje przeświadczenie, że pamięci USB nie są gubione znowu tak często, by wprowadzać dodatkowe zabezpieczenia. Fakty mówią jednak co innego. Jakiś czas temu świat obiegły doniesienia o incydencie zgubienia pamięci USB, na której zawarte były ważne informacje dotyczące ochrony portu lotniczego Heathrow w Londynie. Badania pokazują, że podobnych przypadków są na świecie setki tysięcy. W samej tylko Wielkiej Brytanii każdego roku ponad dwadzieścia dwa tysiące pendrive’ów trafia… do pralni. Z nich tylko połowa wraca do właścicieli. Ankieta firmy Kingston wśród 3055 firm z różnych branż przyniosła jeszcze bardziej szokujące wyniki – około 50% uczestników potwierdziło zgubienie co najmniej jednej służbowej pamięci USB.

Kliknij i sprawdź ofertę rozwiązań Kingston w ABC Data!

Wystarczy jeden pracownik organizacji używający nieszyfrowanej pamięci USB, by firma naraziła się na zarzut naruszenia ochrony danych. Jak się przed tym chronić? Można podjąć następujące działania:

  • poinformowanie o ryzyku
  • opracowanie i wdrożenie polityki
  • szkolenie i edukowanie użytkowników
  • wdrożenie szyfrowanych pamięci USB

Bezpieczna firma z Kingstonem

Niektóre rozwiązania, jak całkowity zakaz użytkowania pamięci USB lub blokowanie portów USB są często niepraktyczne, a poza tym trudne do wyegzekwowania. Utrudniają pracę zatrudnionym osobom i zmuszają pracowników do szukania alternatywnych sposobów zapisywania i przekazywania danych. Szyfrowane pamięci USB, jak chociażby dostępne w ofercie ABC Data modele firmy Kingston, zapewniają bezpieczeństwo, elastyczność i łatwość użytkowania, tak docenianą przez firmy i ich pracowników.

Zachęcamy do lektury eksperckiego materiału firmy Kingston, w którym przedstawiono temat zgubionych pendrive’ów i sposoby eliminowania ryzyka naruszenia ochrony danych – kliknij i dowiedz się więcej.

Udostępnij ten artykuł na:
Chcesz dowiedzieć się więcej?
Aby pobrać zawartość wpisz swoje imię i email
Twoje dane są bezpiecznie. My też nie lubimy spamu.
Chcesz dowiedzieć się więcej?
Aby pobrać zawartość wpisz swoje imię i email
Twoje dane są bezpiecznie. My też nie lubimy spamu.