ABC Data notuje wzrosty sprzedaży w kluczowych segmentach

Opublikowaliśmy wyniki za III kwartał 2018 roku. Wypracowaliśmy 1,1 mld PLN przychodów i zanotowaliśmy wzrosty sprzedaży w kluczowych segmentach, jak VAD, gaming i nowe technologie mobilne.

W trzecim kwartale przychody Grupy ABC Data ze sprzedaży osiągnęły poziom 1 093,6 mld PLN. Łącznie w trzech kwartałach 2018 roku wyniosły z kolei 3 087,5 mln PLN. Grupa utrzymała na podobnym poziomie, względem analogicznego okresu ubiegłego roku, marżę ze sprzedaży, która wyniosła 5,5%.

Czynnikami, które w dużej mierze wpłynęły na osiągnięty poziom skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży w trzecim kwartale 2018 roku, były wzrosty sprzedaży w obszarach mobile (+24% r/r) i gamingowym (+27% r/r), a także wysoka sprzedaż w kategorii dystrybucji z wartością dodaną.

Skonsolidowane wyniki finansowe wypracowane w trzecim kwartale 2018 roku przez ABC Data stanowią dobrą platformę dalszego rozwoju. W warunkach utrzymującej się zmiennej dynamiki rynkowej i konkurencyjnego rynku, spółka zrealizowała wyznaczone plany biznesowe i utrzymała ogólny poziom sprzedaży i marży brutto ze sprzedaży – mówi Ilona Weiss, prezes zarządu ABC Data S.A. Szczególnie zadowoleni jesteśmy z wyników sprzedaży smartfonów, gdzie m.in. notujemy bardzo duże wzrosty sprzedaży naszych wiodących producentów – Apple i Xiaomi. Sprzedaż urządzeń Xiaomi wzrosła w trzecim kwartale ponad dwukrotnie w porównaniu do roku ubiegłego – mówi Ilona Weiss.

Koncentrujemy się teraz na realizacji biznes planu przewidzianego na ostatni kwartał roku, który, w branży dystrybucji, ma największy wpływ na wynik roczny. W czwartym kwartale 2018 roku oczekujemy wzrostu sprzedaży w segmencie hardware, a także kontynuacji dobrych perspektyw sprzedażowych urządzeń Apple i Xiaomi. Ponadto spółka jest obecnie w trakcie opracowywania optymalizacji automatyzacji procesów oraz zwiększania efektywności, które będą jednym z priorytetów na 2019 rok. Pracujemy nad strategią na najbliższe lata, w której wykorzystamy obecne przewagi konkurencyjne Spółki do dalszego zrównoważonego rozwoju – dodaje Ilona Weiss.

Szczegółowe informacje na temat raportu znajdują się w tym miejscu.

ABC Data mapka

Udostępnij ten artykuł na:
Chcesz dowiedzieć się więcej?
Aby pobrać zawartość wpisz swoje imię i email
Twoje dane są bezpiecznie. My też nie lubimy spamu.
Chcesz dowiedzieć się więcej?
Aby pobrać zawartość wpisz swoje imię i email
Twoje dane są bezpiecznie. My też nie lubimy spamu.