Wzrosty w kluczowych kategoriach – przychody ABC Data w listopadzie

W listopadzie 2018 szacunkowe skonsolidowane przychody ze sprzedaży wypracowane przez Grupę Kapitałową ABC Data wyniosły 548 mln PLN. Odnotowaliśmy wzrosty sprzedaży w istotnych kategoriach, jak technologie mobilne i dystrybucja z wartością dodaną.

Osiągnięty wynik, 548 mln PLN przychodów ze sprzedaży,  jest porównywalny do analogicznego okresu ubiegłego roku (+1% r/r). W okresie 11 miesięcy szacunkowe skonsolidowane przychody ze sprzedaży wyniosły 4,1 mld PLN, co oznacza wzrost o 56 mln PLN (+1% r/r). W ujęciu rynkowym sprzedaż w Polsce wzrosła w listopadzie bieżącego roku o 9% r/r.

Największy wzrost sprzedaży zanotowaliśmy w obszarze nowych technologii mobilnych (+32% r/r). W obszarze dystrybucji z wartością dodaną (VAD) sprzedaż w listopadzie wzrosła o 4% r/r.

Końcówka roku to tradycyjnie najbardziej pracowity okres w naszej branży. Jednocześnie jest to czas, w którym realizujemy znaczną część naszej sprzedaży. Jak pokazują szacunkowe dane za październik i listopad, nie inaczej jest w tym roku. Co istotne, rozwijamy sprzedaż w regionie CEE, a dobre perspektywy sprzedażowe widzimy obecnie w krajach bałtyckich, szczególnie na Litwie – komentuje Andrzej Kuźniak, wiceprezes zarządu ABC Data S.A.

ABC Data mapka

Udostępnij ten artykuł na:
Chcesz dowiedzieć się więcej?
Aby pobrać zawartość wpisz swoje imię i email
Twoje dane są bezpiecznie. My też nie lubimy spamu.
Chcesz dowiedzieć się więcej?
Aby pobrać zawartość wpisz swoje imię i email
Twoje dane są bezpiecznie. My też nie lubimy spamu.